در این مطلب قصد داریم تا شما دوستان گرامی را با روش حذف اکانت تلگرام فارسی آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به چگونگی حذف و ساخت ربات تلگرام و آموزش کار با آن نیز خواهیم پرداخت.

delete account telegram

جهت حذف اکانت تلگرام حتما نیاز هست از طریق سایت تلگرام اقدام به حذف بکنید .

وهله اول : برای انجام عملیات حذف به آدرس زیر در سایت تلگرام مراجعه بکنید .

https://my.telegram.org/deactivate

وهله دوم : بعد از ورود به آدرس بالا از شما درخوهست شماره تلفن تلگرامتان را می نماید و می بایست آنرا با پیش شماره کشور وارد بکنید ؛ طبق نمونش

deactivate telegram آموزش آسان حذف کامل اکانت تلگرام

وهله سوم : حالا یک کدی برای شناسایی شما به اکانت تلگرامتان ارسـال خواهد شد آن را کپی کـرده و در کادر زیر قرار دهید ؛ طبق نمونه

deactivate telegram2 آموزش آسان حذف کامل اکانت تلگرام

وهله چهارم : در ایـن وهله طبق تصویر مورد Done را انتخاب بکنید.

و بعد از آن مورد Yes, delete my account را کلیک بکنید .

deactivate telegram3 آموزش آسان حذف کامل اکانت تلگرام

تمام شد . اکانت شما به خوبی و خوشی حذف گردید و همه اطلاعات شما از قبیل نام کاربری ؛ عکس های پروفایل ؛ نیک نام و … از تلگرام حذف شد .

آموزش حذف و ساخت ربات تلگرام و روش کار با آن

تهیه ربات تلگرام مراحلی دارد که بایستی آن‌ها را دنبال بکنید . شما به راحتی می‌توانید یک ربات تلگرام بسازید و آن را کنترل بکنید .

برنامه تلگرام حقیقتا یکـی از برترین اپلیکـی شن‌های رابطه ی و اجتماعی است که ایـن روزها در ایران محبوبیت زیادتری به دست آورده. به نظـر می‌رسد یکـی از مهم‌ترین نقاط قوت ایـن اپلیکـی شن که او را به رقیبی سرسخت برای نمونه‌های مشابه‌ خود بدل می‌کند. ارائه نسخه‌های ایـن برنامه برای همه پلتفرم‌ها و همین طور امکان استفاده از ورژن تحت وب است .

یکـی از پارت ‌های غریب ایـن برنامه که ممکن است هنوز همه کاربرانش آن را کشف نکـرده ‌اند ربات‌های تلگرام است . اول از همه بایستی بدانیم که ربات‌ها در تلگرام کارهای به خصوصی انجام می‌دهند. برای مثال بعضی‌ها به ما توانایی تهیه استیکر می‌دهندو بعضی دیگـر عکس مورد نظـر ما را پیدا می‌کنند و بسیاری کارهای دیگـر . هر ربات تلگرام قابلیت‌ها و دستورات ویِژه خودشان را دارند.

قبل از آموزش طراحی ربات در تلگرام به دو نکته با ارزش مد نظر داشته باشید :

۱. دانش برنامه نویسی تحت وب

۲. سرور مناسب جهت پشتیبانی از کار ‌های ربات که ایـن سرور با دقت به کاری که قرار هست ربات برای شما انجام دهد و همین طور بسته به تعداد کاربرانی که از ربات استفاده می‌کنند معین می‌شود. بایستی برای رباتی که دستوارت زیادتری رو پشتیبانی میکنه سروری با منابع بالا ساخته بکنید.

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , کانال تلگرام.

در آپدیت جدیدو تلگرام رباتی را معرفی کرد که BotFather@ نام داشت.

وظیفه آن تهیه یک ربات و مدیریت کامل ربات شخصی شماست . تنها کافیست دستورات را بر حسب https API ارائه شده روی سرورِ ربات خود مدیریت بکنید . BotFather با یک سری دستورات از پیش تعریف شده شما را جهت تهیه ربات متناسب با رابط کاربری جدید تلگرام آسان کـرده و می‌توانید به کمک آن برای ربات خود کارایی‌هایی از جمله تغییر عکس پروفایلو اطلاعات کوتاه جهت نمایش در پروفایلو توضیحات مختصر برای شروع کار و تعریف یک سری دستوارت را ایجاد بکنید .

۱. برای شروع تهیه یک ربات شخصی در تلگرامو اول به پارت گفتگو با ربات BotFather بروید.

۲. بدین منظور روی لینک اختصاصی بابـار بات کلیک بکنید BotFather@ و با کلیک بر روی Send Massege به محیط گفتگو با ربات انتقال پیدا می‌کنید
.

۳. در محیط چت با “بابـار بات” روی Start کلیک بکنید .

بابـار بات دستورات لازمه برای تهیه یک ربات شخصی را برای شما ارسـال می‌کند.

همین طور در رابط کاربری جدید تلگرام در پارت معین شده در تصویر بالا منویی کشویی مختص دستوارت یک ربات برای راحتی کاربران بدون نیاز به تایپ کردنو تعبیه شده که کافیست دستور مورد نظـر را لمس کنید.

newbot/

برای شروع کار و تهیه ربات ایـن دستور رو ارسـال بکنید , بعد از ارسـال بابا ربات از شما میخواهد یک نام برای ربات خود معین بکنید که ایـن نام در پروفایل ربات شما ثبت می شود پس بعد انتخاب نامی برای ربات یک نام کاربری که دیگـر ان می‌توانند با سرچ کردن آن ربات شما را پیدا کنند انتخاب بکنید که انتها آن با bot به اتمام برسد. به عنوان مثال: TetrisBot یا tetris_bot

token/

در گام بعدی ایـن دستور رو ارسـال بکنید که بابا ربات به صورت آنی یک رمز برای ما ارسـال می نماید و ایـن رمز بسیار با ارزش است و شما همچنین میتوانید از طریق آن ربات خود را کنترل کـرده و دستورات خود را تغییر دهید. روش استفاده از token را در سایت تلگرام مطالعه بکنید: Telegram Bot API

revoke/

دستوری برای منقصی کردن token

setdescription/

با ارسـال ایـن دستور بابـار بات از ما تقاضای یک متن را می نماید و ما بایستی در ایـن متن به توصیف ربات خود بپردازیم و کارهایی را که انجام میدهد را شرح دهیم .ایـن متن وقتی که یه کاربر برای اولین بـار با ربات شما شروع به چت کردن می نماید برایش ارسـال می شود . دقت کنید ایـن متن بایستی از ۵۱۲ کلمه کمتر باشد.

setabouttext/

توسط ایـن دستور شما همچنین میتوانید اطلاعات کوتاهی که کمتر از۱۲۰ حرف است را شرح دهید. ایـن اطلاعات وقتی که شما ربات خود را به اشتراک می گذارید در پروفایل ربات نمایش داده می شود .

setuserpic/

توسط ایـن دستور شما همچنین میتوانید یک عکس برای ربات خودتان انتخاب بکنید (عکس پروفایل ربات)

setcommands/

توسط ایـن پارت شما همچنین میتوانید به ربات خود دستورات خاصی را بدهید. همچنین میتوانید از طریق فرمت زیر دستورات خود را به ربات منتقل سازید:

commands–description (دستورالعمل–توصیف دستورالعمل)

به یاد داشته باشید دستورات شما تا وقتی که سرور اختصاصی را برای ربات خود ساخته نکنید قابل استفاده نیستند .

/setjoingroups

اجازه دادن به کاربران جهت ادد کردن ربات شما در گروه‌ها

/setprivacy

حساسیت به پیغام های ارسـال ی ویِژه توسط کاربران برای ربات شما

/cancel

متوقف کردن عملیات فعلی کار با بابـار بات

نکات مهم:

۱.همه ربات‌های ساخته شده توسط گسترش دهندگان در ورژن قبلیو برای هماهنگی با رابط کاربری جدید و بابـار بات بایستی آپدیت کنند چون نمی‌توانند از امکانات آبدیت جدید تلگرام استفاده کنند.

۲. دستورات تعریف شده برای ربات خود توسط بابـار بات تا وقتی که api را روی سرور فراخوانی نکنید کارایی نخواهد داشت.

۳. توضیحات بیشتر در رابطه با تعاریف دستوارت رو در سایت تلگرام مشاهده بکنید Bots An introduction for developers

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *