هوش مصنوعی در وردپرس

کارشناسان، طیف وسیعی از مزایای هوش مصنوعی را برای صنایع خود بکار می‌گیرند. مفهوم هوش مصنوعی توسط John McCarthy در سن ۵۰ سالگی او، به عنوان علمی برای ساخت ماشین‌های هوشمند تعریف شد و تا به امروز کاربردهای فراوانی در حوزه‌های مختلفی داشته است.
از هوش مصنوعی برای پردازش زبان طبیعی تا تجزیه و تحلیل داده‌هایی از مفاهیم هوش مصنوعی در بخش‌های مالی، آموزشی، پزشکی و بخش‌های دیگر استفاده می‌شود. کاربرد هوش مصنوعی در این زمینه‌ها برای درک دقیق اطلاعات وسیع و کمک به پردازش آنها است. جالب است بدانید از هوش مصنوعی تنها برای صنایع و کارخانه‌ها استفاده نمی‌شود، و کاربردهای وسیعی در بخش توسعه وب نیز دارد. از هوش مصنوعی در وردپرس نیز برای افرادی که از سایت‌های وردپرسی استفاده می‌کنند استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی در وردپرس

استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به شما در زمینه جذب مخاطبین، ایجاد ارتباط با کاربران سایت، قیمت‌ گذاری هوشمندانه در بخش محصولات و… کمک کند. همچنین استفاده از ابزار هوش مصنوعی در وردپرس به صرفه‌ جویی در زمان شما و استفاده کمتر از نیروهای انسانی کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید از تکنولوژی هوش مصنوعی برای افزایش ترافیک سایت خود استفاده کنید. با افزایش ترافیک سایت می‌توانید به افزایش رتبه سایت خود از نظر رتبه‌های مختلف نظیر رتبه الکسا و رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک زیادی کنید. اگر موافق باشید نمونه‌هایی از موارد استفاده هوش مصنوعی در وردپرس را با هم بررسی کنیم.

۱- استفاده از هوش مصنوعی برای موتورهای جستجو

wordlift- هوش مصنوعی در وردپرس

Wordlift یکی از ابزارهای بسیار حرفه‌ای و کاربردی است که می‌تواند به شما در زمینه بهینه ‌سازی محتوای وبسایت، با روش‌های مختلفی کمک کند. در مرحله اول، این وبسایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتوای خود را سازماندهی کنید. همچنین محتوای شما را از لحاظ محتوا و معنی بررسی می‌کند، تا بتوانید یک محتوای معنادار برای کاربران سایت خود ایجاد کنید.

جذابیت محتوا برای کاربران، یکی دیگر از معیارهای ارزش ‌گذاری روی مطالب سایت است. این وبسایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید با افزودن تصاویر، ویدئوها و سایر محتوای مرتبط و جذاب، خوانایی و بازخورد محتوای خود را افزایش دهید. این وبسایت با ارائه روش‌های مفید به شما کمک می‌کند تا بتوانید کاربران سایت را بیشتر در سایت خود نگه‌ دارید و با اینکار به افزایش رتبه و درآمد سایت خود کمک کنید.
این وبسایت انگلیسی است و درست است که برای کاربران ایرانی از لحاظ محتوایی ممکن است چندان مفید نباشد اما امکانات دیگر آن مانند استفاده از فیلم و تصاویر و سایر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، ارزش بررسی را دارد.

۲- استفاده از هوش مصنوعی در بخش چت و ارتباط با کاربران

chatbot- هوش مصنوعی در وردپرس

Chatbot یک ابزار هوش مصنوعی در وردپرس برای ارتباط با کاربران است، که توسط سرویس ‌دهنده ibm در اختیار کاربران قرار گرفته است. این ابزار به کاربران وردپرسی کمک می‌کند تا بتوانند از یک سرویس ارتباط گفتگویی با کاربران به همراه امکانات زیادی که از هوش مصنوعی بهره می‌گیرند، استفاده کنند. همچنین این سرویس‌ دهنده برای این ابزار خود، پلاگین وردپرس ارائه کرده، که برای کاربران وردپرسی بسیار مفید است.

ربات‌های گفتگوی مربوط به این ابزار به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مطالب مرتبط با سوال کاربران را به آنها نمایش دهید… به سوالات آنها به صورت ۲۴ ساعته پاسخ دهید و همچنین برخی از موارد خاص را به صورت کاملاً دوستانه به آنها ارائه کنید. این ابزار برای سایت‌هایی که کاربران آنها نیاز به پشتیبانی دارند، بسیار مفید خواهد بود.

۳- جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها و بدافزارها

scanner- هوش مصنوعی در وردپرس

Quttera Web Malware Scanner یک ابزار مفید و موثر برای وردپرس است، که با استفاده از آن قادر به اسکن بدافزارها در سایت وردپرسی خود و محافظت از آن خواهید بود. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بتوانید از نفوذ ویروس‌ها، تروجان‌ها و اکثر بدافزارها به سایت جلوگیری کنید. همچنین این ابزار اضافه ‌شدن شما به لیست سیاه گوگل را اطلاع می‌دهد، تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کنید.

استفاده از هوش مصنوعی در این ابزار از آنجایی حائز اهمیت است، که علاوه بر ویروس‌هایی که کارشناسان و توسعه‌ دهندگان آن تعریف کرده‌اند، می‌تواند سایر بدافزارها و ویروس‌ها را نیز معرفی کند. همچنین توسعه ‌دهنده این پلاگین به کاربران خود گفته است، این پلاگین از سایر پلاگین‌ها حرفه‌ای‌تر و کاربردی‌تر بوده و پشتیبانی ۲۴ ساعته آن نیز بر محبوبیت آن افزوده است.

۴- استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی نیازهای محتوای سایت شما

mycurator- هوش مصنوعی در وردپرس

MyCurator یک ابزار مفید و کاربردی است که به شما در زمینه تولید یک محتوای بهینه کمک کند. این ابزار در زمینه یافتن محتوای مفید، کاربردی و بهینه، بسیار موثر است. این افزونه به وبمستران کمک می‌کند تا با یافتن مقالات مفید و ارائه آنها به مدیران سایت، آنها را در زمینه تولید محتوا یاری کند. از طرفی این افزونه اکثر معیارهای گوگل برای جلوگیری از تولید محتوای نامناسب را درنظر می‌گیرید، تا بتوانید رتبه سایت خود را در مدت زمان کمی، افزایش دهید. همچنین این ابزار می‌تواند محتوای سایت شما را به صورت خودکار بروزرسانی کند و در هنگامی که شما روی سایت خود فعالیتی ندارید، محتوای مفید تولید کند.

۵- استفاده از هوش مصنوعی برای قیمت ‌گذاری هوشمند و کمپین‌های جغرافیایی

woocommerce sale- هوش مصنوعی در وردپرس

در قیمت ‌گذاری‌های هوشمند در فروشگاه‌های اینترنتی و همچنین در سایت‌های تبلیغاتی، استفاده از کمپین‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی، بسیار رایج است. در وردپرس دو افزونه وجود دارد که با یکپارچه ‌سازی آنها می‌توانید از هوش مصنوعی در فروشگاه ووکامرس خود استفاده کنید.

اولین افزونه، ووکامرس است که برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی کاربرد دارد. افزونه دیگر، افزونه WooCommerce Darwin Pricing Integration است که با ادغام آن در ووکامرس می‌توانید از قیمت‌ گذاری هوشمند استفاده کنید. با به کارگیری این افزونه می‌توانید از تجزیه و تحلیل و استفاده از تکنیک‌های بهینه‌ سازی برخوردار شده، و به کاربران مختلف بر اساس موقعیت جغرافیایی مختلف قیمت‌های مختلف ارائه کنید. این کار برای تخفیف‌ها بر اساس موقعیت‌های جغرافیایی بر اساس رقابت شهرهای مختلف بسیار موثر است.
تمامی افزونه‎های این بخش به شما کمک می‌کند تا بتوانید از ابزار هوش مصنوعی در وردپرس استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

هوش مصنوعی یکی از مفاهیم بسیار رایج در دنیای امروزی است، که در صنایع مختلف استفاده می‌شود. در دنیای تکنولوژی نیز یکی از شاخه‌های بسیار مهم و کاربردی، استفاده از مفاهیم و تکنولوژی هوش مصنوعی است، که با استفاده از آن می‌توانید بازدهی سیستم‌های مختلف را افزایش دهید.

همچنین با بهره‌گیری از این ابزار می‌توانید زمان کمتری را در صنایع مختلف صرف کنید و از نیروی انسانی کمتری استفاده کنید. در این مقاله به بررسی چند افزونه بسیار کاربردی که از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره گرفته‌اند پرداختیم، که با استفاده از آنها می‌توانید رضایت کاربران خود را جلب کنید و در افزایش رتبه سایت خود موثر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *