تولید محتوای مطلوب

شما برای سایت خود به تولید محتوای مطلوب نیاز دارید و از طرفی می­‌دانید که به تنهایی نمی‌­توانید محتوای لازم را فراهم کنید؛ در این شرایط به شما ­تولید محتوا با استراتژی‌­های مناسب را پیشنهاد می‌­کنیم.
تولید محتوای مطلوب در تولید مشتری‌های راغب، موقعیت­‌یابی برند، بازاریابی درونی و بهینه­‌سازی نرخ تبدیل سایت شما، نقش مهمی را ایفا می­‌کند.
برخی از تیم‌­های بازاریابی محتوا، تعدادی وبلاگ راه‌­اندازی می‌­کنند… اما آنچه که برای سایت شما، خواننده و دنبال­‌کننده جذب می‌­کند، محتواهای مفید و موثر هستند و تولید و آماده‌­سازی چنین محتواهایی به یک تیم ماهر نیاز دارد.

تولید محتوای مطلوب

اگر قصد دارید که دربازاریابی محتوا سرمایه­‌گذاری کنید، باید سوالات صحیحی از تیم مورد نظر بپرسید، تا پتانسیل­‌های آن­ها را بشناسید. شما با پرسیدن سوالات صحیح، با تیمی کارآمد و با تجربیات و طرح­‌های مناسب انتخاب خواهید کرد.

content marketing-تولید محتوای مطلوب

بهترین محتوا زمانی اتفاق تولید می‌شود که این چهار مورد همزمان به درستی فعالیت کنند: استراتژیست، نویسنده، طراح و توسعه­‌دهنده

این سوالات را برای تیم تولید محتوای خود در نظر بگیرید:

۱- چگونه مشخص می‌­کنید چه محتوایی باید تهیه شود؟

تولید محتوای مطلوب باید مانند کسب و کار، خدمتی را به کاربران ارائه دهد. ممکن است به سوالی که در ذهن مخاطب است پاسخ دهد یا درک یا چشم‌انداز او را به یک موضوع تغییر دهد.
زمان انتخاب یک تیم بازاریابی محتوا، داشتن استراتژی، بسیار اهمیت دارد:

تیمی که انتخاب می‏‌کنید باید به این سوالات پاسخ دهد. اگر آن­ها نتوانند آنچه که می‌خواهید را انجام دهند، محتوای با کیفیتی نخواهید داشت.

۲- چه فرایندی برای مدیریت تولید محتوا دارید؟

محتوا می‌­تواند یک دارایی بزرگ باشد، اما ایجاد آن ممکن است، یک کابوس برای شما شود. گروه کارشناسان بازاریابی محتوا، باید با کارشناسان سایت شما (در بخش بازاریابی و در بخش­‌های دیگر) در ارتباط باشند تا بهترین محتوای را مناسب با سایت شما تهیه کنند.
افرادی که قادر نیستند در خصوص روش کار خود در تولید محتوای مطلوب، ارائه آن، دستورالعمل­‌های ارتباطاتی و… به وضوح صحبت کنند، ممکن است برای شما ایجاد دردسر کنند.

۳- چطور با یک مشتری مثل خودمان کار می­‌کنید؟

محتوا برای صنایع نیز می‌­تواند یک دارایی باشد، اما صنایع خاص، ملاحظات محتوایی منحصر بفردی دارند. در ادامه تعدادی از حالت­‌های خاص بیان می­شود:

۴- چطور محتواهای موجود را مدیریت می­‌کنید؟ 

امروزه تقریباً هر سازمانی محتوای آنلاین دارد. تیم محتوایی خوب باعث حرکت رو به جلوی شما در بازاریابی محتوا می‌­شود اگر محتواهای قبلی شما را هم در نظر بگیرد و با توجه به آن­‌ها بهترین طرح را برای پیشرفت شما برنامه‌­ریزی کند:

یک تیم بازاریابی تولید محتوای مطلوب، به شما کمک می‌­کند تا محتواهای قدیمی را اصلاح کنید تا نتیجه بهتری نسبت به تلاش­‌های قبلی بدست بیاورید.
تیم محتوایی باید به محتواهای موجود شما رسیدگی کند، و ببیند آیا محتوا، ویژگی­‌های زیر را دارد:

زمانی که افرادی را جستجو می­‌کنید که به شما در تولید محتوای مطلوب کمک کنند، ممکن است در انتخاب تیم مناسب، دچار آشَفتگی شوید. برای رهایی از سردرگمی، سوالات بالا را از آن­ها بپرسید تا در انتخاب تیم بازاریابی محتوا و در نهایت تولید محتوای مطلوب موفق شوید.

تهیه توسط خانم سمیه زارع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *