آیا شما مایلید که تاریخ آخرین به روز رسانی پست های خود را در وردپرس نشان دهید؟ برخی از وب سایت ها به طور مرتب پست های خود را به روز می کنند و بسیار مشتاقند که آخرین پست بروز شده را به کاربران نشان دهند. در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی آخرین تاریخ بروز رسانی پست های خود را در وردپرس نمایش دهید.

چه زمانی شما برای پست خود نیاز به نمایش آخرین بروزرسانی در وردپرس دارید؟

بیشتر قالب های وردپرس معمولا تاریخی را که اخیرا منتشر شده، نشان می دهد. این حالت برای بسیاری از وبلاگ ها و وب سایت هایی که برگه ثابتی دارند مناسب است. با این حال، وردپرس توسط وب سایت هایی نیز استفاده می شود که در آنها مقالات قدیمی به طور منظم به روز می شوند. این آخرین تاریخ و زمان به روز رسانی اطلاعات مهم برای این نشریات است. برجسته ترین مثال در این مورد، وب سایت های خبری هستند. آنها اغلب داستان های قدیمی را برای نشان دادن پیشرفت های جدید، اضافه کردن اصلاحات و یا فایل های رسانه ای، بروز می کنند. اگر آنها فقط تاریخ انتشار قدیمی را اضافه کنند، کاربرانشان به خاطر درج این تاریخ قدیمی کاسته می شود. بسیاری از وبلاگ ها و وب سایت های محبوب، تاریخ مقالات خود را نشان نمی دهند. این عمل نامطلوبی است و شما هرگز نباید تاریخ پستهای وبلاگ خود را حذف کنید. پس از این گپ دوستانه، ببینید که چگونه به راحتی آخرین تاریخ به روز رسانی پست های خود را در وردپرس نمایش دهیم :

روش ۱: نمایش آخرین تاریخ به روز رسانی قبل از ارسال محتوا

شما باید این کد را به فایل functions.php قالب یا افزونه دستیار استفاده کنید. اگر افزونه دستیار ندارید می توانید از این آموزش برای ساخت آن استفاده کنید.

این کد برای اینکه نشان دهد آیا تاریخ انتشار با آخرین تاریخ اصلاحیه پست متفاوت است یا نه، بررسی می شود. اگر متفاوت است، پس از این مرحله، آخرین تاریخ تغییرات قبل از ارسال محتوا، نمایش داده می شود . شما می توانید یک CSS سفارشی را به صورت ظاهری از آخرین تاریخ به روز رسانی اضافه کنید. در اینجا یک CSS کوتاه وجود دارد که می توانید به عنوان نقطه شروع استفاده کنید:

در اینجا می توانید چگونگی آن را در وب سایت آزمایشی ما ملاحضه کنید .

روش ۲: اضافه کردن آخرین تاریخ به روز شده در قالب تم

این روش نیاز به ویرایش خاص فایل های قالب وردپرس فعال شده دارد . بسیاری از قالب های وردپرس از تگ قالب های خود استفاده می کنند که تعریف کنند که چطور متادیتای پست مانند تاریخ و زمان را نشان می دهند. برخی از پوسته ها نیز از قالب های محتوا یا قطعات قالب برای نمایش پست استفاده می کنند. چند قالب ساده ی پیش فرض را امتحان کردیم، این پوسته ها از فایل single.php  و archive.php و سایر فایل های قالب برای نمایش محتوای و متا دیتا استفاده می کنند. شما یک کد را برای نمایش تاریخ و زمان جستجو خواهید کرد. سپس می توانید آن کد را با کد زیر جایگزین کنید، یا آن را درست بعد از کد تاریخ و دیگر کدهای پوسته اضافه کنید.

در اینجا می توانید چگونگی آن را در وب سایت آزمایشی ما ملاحضه کنید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد که نحوه نمایش تاریخ آخرین به روز رسانی پست های خود را در وردپرس یاد بگیرید. از اینکه به این مقاله توجه کردید از شما سپاسگزاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *