شما قصد نمایش آخرین پست ها از یک دسته خاص در وردپرس را دارید؟ ویجت پست های اخیر به صورت پیش فرض پست ها را از تمام دسته ها نشان می دهد و هیچ گزینه ای برای فیلتر کردن آن ها بر اساس دسته بندی وجود ندارد. ما در این مقاله به شما نشان می دهیم که می توان به سادگی آخرین پست ها را از یک دسته بندی خاص در وردپرس نشان داد.

فیلتر کردن پست ها بر اساس دسته بندی در وردپرس

اگر فقط یک صفحه برای نمایش پست های اخیر از یک دسته بندی مشخص ایجاد کنید، سایت وردپرسی شما صفحات جداگانه ای برای هر دسته خواهد داشت. شما می توانید لینک ها را به تمام صفحات دسته بندی خود با مراجعه به صفحه صفحه نمایش» ابزارک ها و افزودن ویجت ‘Categories’ به نوار کناری، اضافه کنید. همچنین می توانید دسته ها را به منوی راهبری نیز اضافه کنید.

اما، اگر می خواهید پست های اخیر از یک دسته خاص را در نوار کناری نمایش دهید، هیچ ویجت پیش فرضی برای این کار وجود ندارد. ویجت ارسال پست به طور پیش فرض به شما اجازه فیلتر کردن پست ها را بر اساس دسته یا برچسب نمی دهد. اما راه دیگری برای انجام دادن این کار وجود دارد که ما در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

روش شماره ۱: نمایش پست های اخیر از یک دسته با استفاده از پلاگین

این روش بسیار ساده است و استفاده از آن به بیشتر کاربران توصیه می شود.

در گام اول شما باید افزونه Recent Posts Widget Extended نصب و فعال کنید. برای آگاهی بیشتر به راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب و فعال سازی این افزونه توجه کنید.

پس از فعال سازی، باید به صفحه نمایش» ابزارک ها مراجعه کنید و ویجت ‘Recent Posts Extended’ به نوار کناری اضافه کنید. منوی ویجت برای نمایش تنظیمات نمایش داده خواهد شد. شما باید در این قسمت دسته یا دسته هایی را که می خواهید نمایش داده شوند را در گزینه ‘Limit to Category’ انتخاب کنید.

نحوه نمایش پست های جدید از یک دسته خاص در وردپرس

این ویجت شامل گزینه های بسیاری جهت سفارشی سازی است. مثلا شما می توانید تصویر شاخص پست، تاریخ، تاریخ نسبی، خلاصه ای از پست، گزیده مطالب و موارد دیگری را نمایش دهید. بعد از انجام تنظیمات دلخواه حتما آن ها را ذخیره کنید. شما می توانید پست های اخیر را بر اساس دسته بندی در سایت خود مشاهده کنید.

نحوه نمایش پست های جدید از یک دسته خاص در وردپرس

نمایش پست های اخیر بر اساس دسته بندی با استفاده از کد کوتاه

ویجت Recent Posts Extended به شما اجازه استفاده از کد کوتاه برای نمایش پست های  اخیر در هر کجا از وبسایت را می دهد. تنها کافی است  که وارد ویرایشگر پست یا صفحه ای ار که می خواهید  پست های اخیر در آن نمایش داده شود، شوید و کد کوتاه زیر را به آن اضافه کنید:

این کد کوتاه پنج پست اخیر از یک دسته خاص را به همراه خلاصه نمایش می دهد. تنها کافی است که مقدار بخش cat را ID دسته مورد نظر خود جایگزین کنید. (برای پیدا کردن ID دسته بندی مورد نظر تنها کافی است که به Posts » Categories مراجعه کنید و بر روی نام دسته کلیک کنید. ID دسته در نوار آدرس مرورگر نمایش داده خواهد شد.)

بعد از اضافه کردن کد کوتاه، تغییرات را ذخیره کنید و نتیجه آن را ببینید.

نحوه نمایش پست های جدید از یک دسته خاص در وردپرس


مقاله مرتبط: حذف دسته “دسته بندی نشده” از دسته های وردپرس


روش شماره ۲: نمایش پست های اخیر از یک دسته بندی خاص با استفاده از قطعه کد

در این روش شما باید قطعه کد زیر را در بخشی که می خواهید پست های اخیر یک دسته خاص نمایش داده شود به فایل های قالب وردپرس اضافه کنید.

 

خط اول این قطعه کد یک پرس و جوی جدید وردپرسی را با ID دسته بندی مورد نظر، ایجاد می کند. شما باید ID دسته بندی مورد نظر خود را با مقد ار پیش فرض جایگزین کنید. پس از آن عنوان پست های اخیر در یک لیست نمایش داده خواهد شد. اما برای اینکه بتوانید کل محتوا را نمایش دهید باید قطعه کد زیر را نیز اضافه کنید:

 

همچنین شما می توانید به جای تابع the_content از تابع the_excerpt برای نمایش خلاصه محتوا به جای نمایش کل محتوا استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما نشان داده باشد که چقدر ساده می توانید پست های اخیر یک دسته خاص را نمایش دهید. خوشحال خواهیم شد که نقطه نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید.

منبع: wpbeginner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *