آیا می خواهید بلاک های تبلیغاتی را در پست های مشخص وردپرس نمایش دهید؟ این نوع نمایش آگهی به شما اجازه خواهد که زمانی که کاربران با محتوای شما درگیر شده اند، تبلیغات را به آن ها نمایش دهید. در این مقاله ما به شما نحوه نمایش  تبلیغات را در پست های خاص وردپرس بدون نوشتن کد یا تفکیک کردن سایت تان، آموزش خواهیم داد.

چرا تبلیغات را در پست های مشخصی از وردپرس نمایش دهیم؟

روش های زیادی برای کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی وجود دارد که تبلیغات بالاتر از همه در لیست قرار گرفته است. اغلب شما تبلیغات را در نوار کناری یا در هدر وب سایت می بینید. از آن جایی که این نقاط از وبسایت برای قرار دادن تبلیغات بسیار رایج هستند، منجر به دیده نشدن بنرهای تبلیغاتی می شوند که بر روی میزان کلیک و درآمد سایت شما تاثیر منفی می گذارند. برای جلوگیری از این موضوع، بسیاری از ناشران تبلیغات را در محتوای پست قرار می دهند. این کار بسیار صحیح می باشد زیرا در این صورت کاربرانی که بیشتر با مطالب شما مرتبط و درگیر هستند، تبلیغات را می بینند. به همین دلیل باعث افزایش میزان کلیک و دیده شدن تبلیغات می شود.

با این حال شما باید به تجربه کاربری نیز توجه داشته باشید و آن را در نظر بگیرید. زیرا قرار دادن تبلیغات بیش از حد در پست ها می تواند برای مخاطب بسیار آزار دهنده باشد. بنابراین برای کاهش اثرات نامطلوب، شما می توانید بلاک های تبلیغاتی را در پست های خاص وردپرس نمایش دهید. این پست ها می توانند مطالب پرطرفدار شما، مقالات طولانی یا ویژه و برجسته باشند.

اکنون که دلیل نمایش تبلیغات در پست های خاص وردپرس را متوجه شدید، وقت آن رسیده که به شما نشان دهیم که چگونه به راحتی می توان این کار را انجام داد.

نمایش تبلیغات در یک پست موردنظر در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین Adsanity است. برای جزئیات بیشتر ما مراحل را گام به گام توضیح می دهیم.

Adsanity یک افزونه وردپرسی مدیریت تبلیغات است. این افزونه به شما اجازه می دهد تا به راحتی بلاک های تبلیغاتی ایجاد کنید و آن ها را در هر نقطه از سایت خود نمایش دهید. این افزونه با هر شبکه تبلیغاتی جانبی از جمله Google Adsense سازگار است. شما همچنین می توانید از این پلاگین برای فروش تبلیغات به طور مستقیم به تبلیغ کنندگان استفاده کنید. برای آگاهی بیشتر، راهنمای ما را در مورد نحوه مدیریت تبلیغات با پلاگین Adsanity را دنبال کنید.

اول از همه، باید یک عنوان را برای آگهی خود انتخاب و وارد کنید. این مسئله به شما در شناسایی تبلیغات در سایت کمک می کند. در مرحله دوم، شما باید نوع تبلیغاتی که می خواهید ایجاد کنید را مشخص کنید. این افزونه به شما اجازه ایجاد تبلیغات میزبان یا شخص ثالث را می دهد. برای تبلیغات میزبان، باید اندازه تبلیغات را مشخص کنید. بعد از آن شما می توانید یک url را وارد کنید و تصویری که می خواهید برای تبلیغات استفاده کنید را مشخص کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

برای شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث یا جانبی مانند Google Adsense باید به تب ‘External Ad Network’ مراجعه کنید. در این بخش شما می توانید اندازه تبلیغات را انتخاب کنید و کد تبلیغاتی ارائه شده توسط شبکه تبلیغاتی را وارد کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

اکنون شما می توانید آگهی خود را منتشر کنید، یا url آن را ویرایش کنید و یا اینکه آن را زمانبندی کنید. همچنین شما می توانید تاریخ شروع و تاریخ انقضا را برای آگهی خود تنظیم کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

پس از اینکه آگهی را منتشر کردید، می توانید آن را در هر کدام از پست ها، صفحات و یا هر جای دیگر وبسایت خود که می خواهید قرار دهید.


مقاله مرتبط: تبلیغات بین نوشته های یک پست در وردپرس


اضافه کردن بلاک های تبلیغاتی به یک پست وردپرس

ابتدا شما باید پست یا صفحه ای را که می خواهید بلاک تبلیغاتی خود را در آن نمایش دهید را ویرایش کنید. می توانید دکمه های ‘Insert Ad’ و ‘Insert Ad Group’ را در ویرایشگر ببینید. شما باید بر روی دکمه Insert Ad کلیک کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

پنجره زیر برای شما نمایش داده می شود. در این پنجره باید آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی Insert کلیک کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

این پلاگین یک کد کوتاه را در پست شما قرار می دهد. اکنون می توانید پست خود را ذخیره کرده و آگهی خود را مشاهده کنید.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

اضافه کردن بلاک تبلیغاتی با استفاده از کد کوتاه در پست وردپرسی

راه دیگر اضافه کردن بلاک تبلیغاتی به یک پست وردپرس با استفاده از کد کوتاه است. این راه به ویژه اگر شما از ویرایشگر متن برای نوشتن پست های خود استفده می کنید، مفید خواهد بود.

به آدرس Adsanity » Manage Ads مراجعه کنید. لیستی از آگهی های ایجاد شده را می توانید ببینید. در کنار هر آگهی، یک لینک shortcode را می بینید. با کلیک بر روی آن، به صورت خودکار کد کوتاه در کلیپ بورد شما کپی خواهد شد.

سپس به بخش ویرایش پست و یا صفحه ای که می خواهید آگهی در آن نمایش داده شود، مراجعه کنید و کد کوتاه را در آن وارد کنید. حتما پست را بروزرسانی کنید تا تغییرات ذخیره شود.

نحوه نمایش تبلیغات در یک پست مشخص در وردپرس

امیدواریم که این مقاله بتواند به شما در نمایش تبلیغات در پست های مشخص وردپرس کمک کند. اگر این پست را دوست داشتید، حتما نظرات خود را بیان کنید و دیگر مقالات ما را نیز مطالعه کنید.

منبع: wpbeginner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *