آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که نام کاربری خود را تغییر دهید؟ حتما این را هم متوجه شده‌اید که تغییر نام کاربری از پیشخوان وردپرس امکان‌پذیر نیست! چه تدابیری برای این منظور اندیشیده‌اید؟ آیا موفق به تغییر آن شده‌اید یا قیدش را زدید؟
واقعا چرا امکان تغییر نام کاربری در وردپرس بسته شده است؟ به علت حفظ مسائل امنیتی، وردپرس اجازه تغییر نام کاربری اشخاص را نمی‌دهد و این جزء مزایای آن است اما این بدان معنا نیست که هرگز نمی‌توانید این کار را انجام دهید…

wordpress username-تغییر نام کاربری در وردپرس

تغییر نام کاربری در وردپرس

مسلما از طریق پایگاه داده می‌توان امکان تغییر نام کاربری در وردپرس را فراهم کرد اما برای کار با پایگاه داده باید اطلاعات خوبی نسبت به جداول آن داشته باشید برای این منظور به روش کار دقت فرمایید…

روش اول: تغییر نام کاربری در وردپرس به کمک phpmyadmin

برای تغییر نام کاربری در وردپرس به کمک پایگاه داده، به هاست خود مراجعه کنید و phpmyadmin را یافته و وارد آن شوید. پایگاه داده ساخته شده برای وبسایت خود را بیابید و بر روی آن کلیک کنید، سپس جدول wp_users را یافته و روی آن کلیک کنید تا در سمت راست بتوانید نام کاربری مورد نظر را با گزینه Edit ویرایش کنید.

ممکن است این امتحان روش برای هر شخصی امکان‌پذیر نباشد پس روش دوم که به کمک افزونه است را معرفی می‌کنیم…

روش دوم: تغییر نام کاربری در وردپرس به کمک Username Changer

username changer- تغییر نام کاربری در وردپرس

با کمک این افزونه بدون رفتن به بخش خاصی می‌توانید تغییر نام کاربری در وردپرس را امکان‌پذیر کنید. این افزونه تا کنون بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب داشته و آخرین بروزرسانی آن ۸ ماه گذشته بوده پس مورد تایید است.

نصب و راه اندازی افزونه

برای نصب افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه‌ای را که از همیار وردپرس دریافت کرده‌اید در مسیر افزونه‌ها نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی در زیرمنوی تنظیمات با گزینه Username Changer رو به رو خواهید شد که دارای دو بخش تنظیماتی است.

General settings

general setting- تغییر نام کاربری در وردپرس

Allowed Roles: برای تغییر نام کاربری در وردپرس می‌توانید نقش‌ها را مشخص کنید تا چنین امکانی را به آن‌ها بدهید. اما دقت کنید که بیش از حد این موضوع را برای هر نقشی آزاد نگذارید.
Minimum Length: حداقل طولی که برای کاراکتر نام کاربری باید در نظر گرفته شود را در این بخش وارد کنید.
Enable Email Notifications: با علامت زدن این بخش، در هنگام تغییر نام کاربری، ایمیلی جهت اطلاع‌رسانی به شخص ارسال خواهد شد.

در پایین همین گزینه نیز می‌توانید متن ایمیل را تنظیم کنید.

String Settings

string setting-تغییر نام کاربری در وردپرس

در این بخش می‌توانید برچسب مربوط به هر دکمه را تغییر دهید و حتی فارسی کنید. تا انتهای صفحه تمامی قسمت‌ها مشخص است و در صورتی که نخواهید آن را تغییر دهید به صورت پیش‌فرض نمایش داده می‌شود.

پس از انجام تنظیمات، آن‌ها را ذخیره کرده و به بخش ویرایش شناسنامه خود بروید…

ویرایش شناسنامه

change username button- تغییر نام کاربری در وردپرس

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که لینک “تغییر نام کاربری” (کلمه انگلیسی را به فارسی ترجمه کردیم) اضافه شده و با کلیک بر روی آن، فیلد نام کاربری به حالت ویرایش درآمده و می‌توانید تغییر نام کاربری در وردپرس را انجام دهید:

result of change- تغییر نام کاربری در وردپرس

بدین صورت تغییران شما امکان‌پذیر می‌شود.

جمع‌بندی

تغییر نام کاربری در وردپرس به صورت پیش‌فرض امکان‌پذیر نیست و البته این یک مزیت امنیتی است اما چنانچه تصمیم به تغییر آن دارید به دو روش استفاده از افزونه که بسیار راحت است یا با کمک phpmyadmin می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید.

سوالات متداول

اگر سوالی از نگاه ما جامانده، منتظر دیدگاه‌های ارزشمند شما کاربران محترم هستیم.

دانلود افزونه Username changer نسخه ۳٫۱٫۳

دانلود افزونه
صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *