شما قصد دارید از شبکه های اجتماعی برای بالابردن مشترکین ایمیل خود استفاده کنید؟ اگر از شبکه های اجتماعی برای ساخت لیست ایمیل بهره نبرید، فرصت بزرگی را از دست خواهید داد. در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چرا ترکیب کردن ایمیل و رسانه های اجتماعی برای هر کسب و کاری بسیار مهم است. همچنین در مورد نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس توضیح خواهیم داد.

ترفندهای جذب مخاطبین شبکه های اجتماعی به مشترکین خبرنامه ایمیل

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا ایمیل مارکتینگ؛ کدام یک بهتر است؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که صاحبان کسب و کار از ما می پرسند این است که کدامیک از این نوع بازاریابی ها بهتر است، بازاریابی رسانه های اجتماعی یا بازاریابی از طریق ایمیل؟ رسانه های اجتماعی یک فرصت عالی را برای برقراری ارتباط با کاربران و تعامل با آن ها را در اختیار شما قرار می دهند. هرچند که در بازاریابی با ایمیل هیچ وقت تعامل با کاربر اتفاق نمی افتد. ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه است. اما از سوی دیگر رسانه های اجتماعی در کمتر از نیمی از موارد سرمایه گذاری صورت گرفته را باز می گرداند.

یک شبکه اجتماعی مانند فیسبوک به سختی کنترل دسترسی را به دنبال کنندگان شما می دهد. فقط حدود ۲% از دنبال کنندگان شما در فیسبوک بروزرسانی های صورت گرفته از سوی شما را خواهند دید. به علاوه رسانه های اجتماعی همچنان حق مسدود کردن هر حساب کاربری را در هر زمانی و به هر دلیلی برای خود محفوظ می دانند.

حتی اگر بازاریابی رسانه های اجتماعی هم اکنون برای شما مفید و موثر باشد، این روند برای شما تا آخر تضمین شده نخواهد بود. وب سایت های شبکه های اجتماعی می آیند و می روند (هیچ کس از Friendster، MySpace یا Digg استفاده نمی کند). هنگامی که این شبکه ها ناپدید می شوند، تمام زحمات و کارهایی که برای به دست آوردن دنبال کننده کشیده اید از بین خواهد رفت. در عوض، ایمیل مارکتینگ به شما اجازه دسترسی مستقیم به مشترکین خودتان را می دهد. مهمتر از همه، شما لیست خودتان را دارید و هیچ کس نمی تواند کاربران شما را از بین ببرد.

ما به شما این را نمی گوییم که نباید از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ وبسایت و کسب و کار خود استفاده کنید. با این حال باید بیشتر تمرکز شما بر روی ایجاد یک لیست ایمیل جهت افزایش بازگشت سرمایه بالاتر و رسیدن به اهداف بازاریابی بلند مدت باشد. اگر از صاحبان وبسایت های موفق بپرسید به شما خواهند که نساختن یک لیست ایمیل بزرگ ترین اشتباهی بوده است که آن ها در شروع کار خود مرتکب شده اند.

در مورد اهمیت لیست ایمیل هایتان متقاعد شده اید؟ پس اجازه دهید که ببینیم چگونه می توانید از رسانه های اجتماعی خود برای بدست آوردن مشترکین ایمیل بیشتر استفاده کنید.

چه چیزی برای شروع ساخت لیست ایمیل خود نیاز دارید؟

شما به سه عنصر برای شروع ساخت لیست ایمیل خود نیاز خواهید داشت:

همه این سه مورد به هیچ مهارت فنی خاصی نیاز ندارند و به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد.

شما به یک سرویس ایمیل مارکتینگ نیاز دارد. این سرویس به شما در جمع آوری آدرس های ایمیل، مدیریت لیست ایمیل ها و ارسال ایمیل کمک می کند. اما مهمترین دلیل استفاده از این سرویس ها رعایت قوانین هرزنامه ها و اطمینان از قرار نگرفتن ایمیل هایتان در پوشته هرزنامه است. توصیه ما استفاده از سرویس  Constant Contact است. این سرویس یکی از بزرگترین و محبوب ترین ها در دنیا می باشد.

در نهایت، شما نیاز به یک نرم افزار هدایت تولید مانند OptinMonster دارید. این نرم افزار موثرترین راه برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت و دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی به مشترکین ایمیل است. هنگامی که شما وب سایت، خبرنامه الکترونیکی و نرم افزار هدایت تولید را تهیه کردید، می توانید از این تکنیک های ادغام ایمیل و رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

۱- جمع آوری آدرس های ایمیل از صفحه فیسبوک

اگر شما یک صفحه موفق فیسبوک داشته باشید، ممکن است تعداد زیادی از دنبال کنندگان آن هرگز وب سایت شما را ندیده باشند. یک راه ساده برای تبدیل دنبال کنندگان به مشترکین اضافه کردن یک پیوند است که آن ها مستقیم به فرم ثبت ایمیل هدایت می کند. خوشبختانه فیسبوک این کار را با معرفی دکمه های واکنش گرا برای صفحات کسب و کار ساده کرده است. این دکمه ها به وضوح و بدون هیچ پیمایشی در قسمت بالای صفحه قابل دیدن هستند.

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

برای اضافه کردن این دکمه کافی است که به صفحه خود در فیسبوک مراجعه کنید و بر روی دکمه آبی رنگ Add a button کلیک کنید.

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

یک پنجره پاپ آپ با گزینه های متعدد نمایش داده خواهد شد. کافی است به تب Get in touch with us بروید و سپس Sign up را انتخاب کنید. سپس باید لینک صفحه وبسایت خود را قرار است کاربران با مراجعه به آن ثبت نام کنند را وارد کنید.

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

لینک باید صفحه ای از وبسایت شما باشد که دارای فرم ثبت نام ایمیل است. پس از انجام مراحل فوق حتما آن را ذخیره کنید.

تمام شد! بازدیدکنندگان صفحه فیسبوک شما اکنون با کلیک بر روی دکمه واکنش گرا می توانند در لیست ایمیلتان ثبت نام کنند.

۲- استفاده از ابزار بازاریابی Facebook Retargeting/Remarketing Pixel

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

تا به حال متوجه شده اید که پس از بازدید از یک سایت، اغلب شما  تبلیغات آن را در فیسبوک می بینید؟ این مورد بازخوانی یا بازاریابی مجدد نام دارد. بعضی از وبسایت ها از تکنولوژی هدف بازنگری فیسبوک یا Facebook Pixel استفاده کرده اند.

تکنولوژی بازخوانی پیکسل هیچ چیز قابل مشاهده ای برای بازدید کنندگان وب سایت شما اضافه نمی کند. به سادگی کوکی مرورگر بازدید کننده شما را می فرستند به طوری که فیسبوک می تواند آن ها را شناسایی کند. سپس زمانی که بازدید کننده شما سایت را ترک می کند و به فیسبوک می رود، تبلیغات شما برای آن ها نمایش داده می شود.

۳- استفاده از تبلیغات فیسبوک برای تبلیغ صفحات با پیشنهادات ویژه

اغلب مردم در مورد ثبت نام آدرس ایمیل خود تردید دارند. اما زمانی که برای آن پیشنهادی ارزشمند ارائه می کنید، نظر بعضی از آن ها ممکن است تغییر کند. پیشنهاداتی مانند ارائه کتاب الکترونیک، قالب، تخفیف در خرید و ترفند به صورت رایگان می تواند موثر باشد و کمک می کند که بتوانید آدرس های ایمیل بیشتری به دست بیاورید.

شما می توانید یک صفحه یا پست در وبلاگ خود که شامل پیشنهادات قابل توجه است، ایجاد کنید و از نرم افزار OptinMonster برای گرفتن آدرس ایمیل استفاده کنید. سپس در فیسبوک یک آگهی که در مورد پیشنهادات ویژه است و کاربر را به آن متصل می کند، ایجاد کنید. این تکنیک حتی اگر با تکنیک بازخوانی فیسبوک ترکیب شود قدرتمند تر و موثر تر خواهد بود، زیرا شما به افرادی که قبلا علاقه مند به وبسایت شما شده اند تبلیغاتتان را نشان می دهید.

۴- اضافه کردن لینک صفحه ثبت نام به ویدئوهای یوتیوب

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

اگر شما دارای یک کانال یوتیوب هستید، می توانید با اضافه کردن یک لینک به ویدئوهای خود با کاربران خود در ارتباط باشید. این هوشمندانه است که انگیزه ای برای کاربران جهت کلیک کردن بر روی لینک، ایجاد کنید. شما می توانید لینک را با مراجعه به بخش مدیریت ویدئو خود و کلیک بر روی Edit » Cards » Add card ایجاد کنید. تنها موضوعی که نباید فراموش کنید این است که حتما یک پیشنهاد ویژه برای ثبت نام ایمیل در نظر بگیرید تا کاربران به ثبت ایمیل خود ترغیب شوند.

۵- از کمپین تبلیغاتی توییتر استفاده کنید

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

تبلیغات توییتری یکی دیگر از مواردی است که می توانید برای بالا بردن تعداد مشترکین ایمیل خود استفاده کنید. ویژگی توییتر این است که کاربران می توانند بدون استفاده از این شبکه اجتماعی، ایمیل خود را ثبت کنند. همچنین شما می توانید از تبلیغات توییتری برای هدایت ترافیک به صفحه فرود وب سایت خود استفاده کنید.


مقاله مرتبط: چگونه در شبکه های اجتماعی فالوور های خود را افزایش دهیم؟


۶- تبلیغ پست های قدیمی با گزینه های هدفمند

اگر مدتی وبلاگنویسی کرده باشید، محتوای زیادی را در اختیار دارد که ممکن است دنبال کنندگان شما در صفحات اجتماعی آن ها را ندیده باشند. بنابراین اشتراک گذاری پست های قدیمی به شما امکان می دهد که محتوای بیشتری در اختیار دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی قرار دهید. این کار باعث افزایش مشارکت کاربران در صفحات شبکه های اجتماعی شما و  نیز افزایش ترافیک سایت می شود.

شما می توانید از پلاگین Revive Old Post برای اشتراک گذاری خودکار پست های قدیمی در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. سپس شما می توانید از گزینه های هدفمند که فقط برای بازدید کنندگان پست های قدیمی نمایش داده می شود، استفاده کنید. گزینه هایی مانند دانلود رایگان، تخفیف در خرید و…

۷- استفاده از شبکه اجتماعی Pinterest

نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس

Pinterest یکی دیگر از شبکه های اجتماعی قردتمند است که می توانید برای افزایش مشترکین لیست ایمیل خود استفاده کنید. مشابه فیسبوک و توییتر، شما می توانید از پیشنهادات ویژه برای ترغیب کاربران استفاده کنید. پیشنهاداتی مانند دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی، پی دی اف ها و یا محتوای صوتی و تصویری می توانند مفید و موثر باشند.

۸- درخواست از افراد قدرتمند و با نفوذ برای به اشتراک گذاری لینک های پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه خود را فقط محدود به اشتراک گذاری در صفحات شبکه اجتماعی خود نکنید. از دوستان، اعضای خانواده و دیگر دنبال کنندگان خود درخواست کنید که پیشنهادات ویژه شما را به اشتراک بگذارند. شما همچنین می توانید از کاربران با نفوذی که با آن ها ارتباط برقرار کرده اید برای این منظور استفاده کنید. بعضی از افراد دوست دارند کمک کنند، اما باید از آن ها درخواست کنید. پیشنهاد شما هنگامی که توسط نفوذگران توصیه می شود، ارزشمندتر می شوند و این مسئله کمک می کند تا کاربران به شما اعتماد بیشتری پیدا کنند.

این مقاله در همین جا به پایان رسید. ما امیدواریم که توانسته باشیم به شما نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش مشترکین ایمیل در وردپرس را آموزش داده باشیم. اگر از این مقاله راضی هستید، لطفا دیگر مقالات ما را نیز دنبال کنید.

منبع: wpbeginner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *