عدم وجود فایل وردپرس htaccess در وردپرس

عدم وجود فایل وردپرس htaccess در وردپرس

بروز رسانی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۰۲

سلام دوستان؛

معمولاً برای از بین بردن خطاهای رایج در وردپرس، به کاربران پیشنهاد می شود  که فایل وردپرس htaccess را پاک کنند و از شر خطاها خلاص شوند. اما کاربران معمولاً نمی توانند این فایل را پیدا کنند و به اشتباه فایلی را از بین می برند که باعث از دست رفتن اطلاعات مهم و تخریبسایت می شود.
این موضوع گاهی برای افراد بسیار گیج کننده می باشد و به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم نحوه ی پیدا کردن و ایجاد کردن فایل وردپرس htaccess را خدمت شما توضیح دهیم.

فایل وردپرس htaccess چیست؟

فایل وردپرس htaccess یک نوع سرور پیکره بندی شده است که می گوید سرور چطور می تواند مواردی را به صورت مطمئن در وبسایت کنترل کند .مانند سیستم های راهنمای کاربران، پسورد امنیتی ناحیه ی مدیریتی و حفاظت از دایرکتوری ها و… می باشد.
نقطه ای که قبل از اسم فایل وردپرس htaccess آورده شده،نشان دهنده ی پنهان بودن فایل می باشد. زمانی که شما به وب سرور خود دسترسی دارید به وسیله ی FTP نمی توانید آن را ببینید چون دسترسی از طریق FTP باعث می شود فایل های پنهان دیده نشوند اما می توانیم با تنظیم کردن FTP این مورد رو تبدیل به حالت نمایشی کنیم.به صورتی که در تصویر می بینید:

ax-1

چرا قادر به یافتن فایل وردپرس htaccess نیستیم؟

بیشترین دلیل این است که شما در وبسایت وردپرسی خود هنوز فایل وردپرس htaccess را ایجاد نکردید! برای ایجاد این فایل برای بار اول باید تنظیماتی را انجام دهید. برای این کار به بخش پیوندهای یکتا مراجعه کنید. (به این صورت تنظیمات پیوندهای یکتا ( همانند تصویر زیر)). حال باید یکی از مواردی را که مد نظر می باشد را کلیک کنید و تنظیمات را ذخیره نمایید. به این شیوه فایل htaccess. در دایرکتوری روت سایت ایجاد می شود.

ax-2

در موقعیت های نادری، وردپرس قادر به ایجاد فایل وردپرس htaccess نیست. در این موارد یعنی تنظیمات موجود در بخش پیوندهای یکتای وبسایت شما قابل خواندن نیست و باید بخش پیوندهای یکتا را روی قسمت پیش فرض قرار دهید و کد مشخص شده را در داخل فایل وردپرس htaccess وارد نمایید.

ax-3

این کد را داخل یک ویرایشگر متنی مثل notepad وارد نمایید و سپس آن را با پسوند htaccess. بر روی Desktop خود ذخیره کنید.حالا به وسیله ی اف تی پی به وبسایت خود متصل شده و فایل رو آپلود کنید.
اگر در هنگام آپلود فایل با خطا مواجه شدید،موقعیت آپلود را به سمت پوشه ی root انتقال دهید.
برای این کار به پوشه ی public_html در پوشه ی اصلی سایت رفته و بر روی آن کلیک راست نمایید.موقعیت فایل را انتخاب کنید و قسمت Numeric Value را ۷۵۵ وارد کنید و سپس در همان پوشه ی public_html فایل خود رو آپلود کنید.

ax-4

به این ترتیب می توانید فایل وردپرس htaccess را ایجاد کنید. به ظاهر فایل ساده ای است اما بسیار کاربردی و مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *