اسلایدر هوشمند در وردپرس

با عرض سلام خدمت دوستداران آموزش وردپرس؛
در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه ایجاد اسلایدر هوشمند در وردپرس به کمک یک افزونه حرفه ای بپردازیم.
ساخت اسلایدر برای بسیاری از سایت های فروشگاهی و شرکتی پر کاربرد است و اکثرا شرکت ها و سازمان ها برای نشان دادن عکس های مربوط به فعالیت های خود بنرهای تبلیغاتی را در قالب اسلایدر در معرض دید کاربران قرار می دهند.
افزونه های متعددی برای ساخت اسلایدر در وردپرس وجود دارد که یکی از آنها SmartSlider 3 است که در این مقاله به آموزش  نحوه کار با آن می پردازیم.

اسلایدر هوشمند در وردپرس با SmartSlider 3

smart slider- اسلایدر هوشمند در وردپرس

ابتدا باید افزونه SmartSlider 3 را نصب و فعال سازی کنید. مطابق شکل زیر پس از نصب و فعال سازی این افزونه  در قسمت پنل مدیریتی پیشخوان وردپرس گزینه ای با عنوان ‘Meta Slider’ ظاهر می شود که مربوط به اسلایدر هوشمند در وردپرس است.

Meta Slider

Meta slider-اسلایدر هوشمند در وردپرس

با کلیک بر روی گزینه Meta Slider دو تب مطابق شکل زیر باز می شود که یک تب مخصوص نسخه پرمیوم است و تب دیگر آن با عنوان Meta Slider  است که مربوط به بخش سایت اسلایدر بوده و به شرح آن می پردازیم.

settings-اسلایدر هوشمند در وردپرس

با کلیک بر روی گزینه Meta slider  وارد صفحه ای مطابق شکل زیر می شوید:

تنظیمات افزونه

add slider-اسلایدر هوشمند در وردپرس

همانطور که در شکل بالا می بینید می توانید با زدن بر روی دکمه قرار دادن اسلاید  اسلایدر هوشمند در وردپرس را ایجاد کنید.
این افزونه از قابلیتی برخودار است که می توانید اسلایدر ایجاد شده خود را با چهار ظاهر مختلف نمایش دهید و با کلیک بر روی هر یک از دکمه های Coin Slider، Nivo Slider، R. Slider و Flex Slider مطابق شکل بالا اسلایدر شما با ظاهر متفاوتی نمایش داده می شود.
و از طریق تنظیمات این افزونه می توانید مقدار عرض و ارتفاع اسلایدر خود را مشخص کنید و همچنین می توانید تعیین کنید که فلش های روی اسلایدر حذف شود یا بر روی اسلایدر قرار بگیرد.

اختصاص دادن لینک

مطابق شکل زیر این افزونه به گونه ای طراحی شده است که شما قادرید  به عکس های اسلایدر خود عنوان و لینک  اختصاص دهید و با زدن بر روی دکمه افزودن(+) در شکل زیر می توانید به جای یک اسلایدر دو و یا چندین اسلایدر هوشمند در وردپرسایجاد کنید.

add slide-اسلایدر هوشمند در وردپرس

 همچنین این افزونه دارای قسمت تنظیمات پیشرفته است که در شکل زیر می توانید بخش تنظیمات پیشرفته این افزونه را مشاهده کنید.

advance setting-اسلایدر هوشمند در وردپرس

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید می توانید در قسمت تنظیمات پیشرفته زمان تاخیر تصاویر اسلایدر و سرعت انیمیشن و دیگر امکانات مربوط به اسلایدر را مشخص کنید.

نمایش اسلایدر در صفحات سایت

 همانطور که اشاره کردیم می توان با استفاده از افزونه Smart Slider 3 چندین اسلایدر ساخت و این افزونه به گونه ای طراحی شده است که به هر اسلایدر کدی را اختصاص می دهد.
کد اختصاص شده به اسلایدر موردنظر خود را می توانید در باکس پایین باکس تنظیمات پیشرفته مشاهده کنید.

به عنوان مثال شکل زیر کد اختصاص شده به یک  اسلایدر را نشان می دهد که باید این کد را در هر یک از برگه های وردپرس که می خواهید اسلایدر قرار بگیرد کپی کنید.

shortcode-اسلایدر هوشمند در وردپرس

نمایش اسلایدر در قسمت ابزارک ها

هنگام نصب و فعال سازی افزونه Smart Slider 3 مطابق شکل زیر در قسمت ابزارک های وردپرس ابزارک مربوط به این افزونه در دسترس قرار می گیرد و شما می توانید با استفاده  از این ابزارک اسلایدر هوشمند در وردپرس را در موقعیتی دلخواه در سایت استفاده کنید.

widgets-اسلایدر هوشمند در وردپرس

خروجی کار نیز به صورت زیر می باشد:

slider result-اسلایدر هوشمند در وردپرس

امیدوارم محتوای این مقاله برایتان مفید باشد.

موفق باشید.

دانلود افزونه Smart Slider3

دانلود صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *