خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

آیا تا به حال با خطای “Upload: Failed to write file to disk” در وردپرس هنگام بارگذاری فایل‌ها مواجه شده‌اید؟ این خطای رایج وردپرس معمولا باعث وحشت کردن کاربران تازه کار می‌شود. اما جای نگرانی نیست در این مقاله یک راه حل برای آن در نظر گرفته‌ایم که اگر کمی دقت کنید، مشکل را برطرف می‌کنید.

خطای “Upload: Failed to write file to disk” در وردپرس

در گام اول باید بدانیم خطای “Upload: Failed to write file to disk” در وردپرس به چه علتی رخ می‌دهد؟
به وجود آمدن این خطا به چند دلیل اتفاق می‌افتد اما رایج‌ترین آن به علت سطح دسترسی اشتباه فولدرهاست. همان‌طور که می‌دانید هر فایل و فولدری در وبسایت دارای سطح دسترسی است که با عددی تعیین می‌شود و این مورد توسط سرور شما کنترل خواهد شد.
ایجاد سطح دسترسی اشتباه می‌تواند امکان ویرایش فولدر یا فایل را از شما بگیرد. به این معنی است که وب سرور امکان ایجاد و اضافه کردن فایل در فولدر مورد نظر را ندارد.

در اینصورت اگر بخواهید فایل و تصویری را در پنل ادمین وردپرس بارگذاری کنید با یکی از خطاهای زیر مواجه می‌شوید:

روش حل خطای “Upload: Failed to write file to disk” در وردپرس

در گام اول، به هاست خود مراجعه کنید یا از طریق FTP به هاست خود متصل شوید. بر روی پوشه wp-content کلیک راست کنید و سطح دسترسی آن را انتخاب نمایید. با تصویری مشابه زیر رو به رو می‌شوید:

file premission- خطای Upload: Failed to write file to disk در وردپرس

باید عدد ۷۵۵ را در Numeric Value وارد کنید. همچنین بررسی کنید که “Recurse into subdirectories” علامت زده شده باشد. در نهایت گزینه “Apply to directories only” را علامت بزنید. سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

سطح دسترسی ۷۵۵ خطای “Upload: Failed to write file to disk” در وردپرس را رفع کرده و به شما امکان بارگذاری فایل و تصاویر را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *