خطای Memory Exhausted در وردپرس

آیا تا به حال با خطای Memory Exhausted در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این نیز یکی دیگر از خطاهای رایج در وردپرس است که به راحتی و با افزایش حافظه پی اچ پی می‌توان آن را رفع کرد. در این مقاله ما می‌خواهیم راه حل این مشکل را با هم بررسی کنیم.

خطای Memory Exhausted در وردپرس

خطای Memory Exhausted در وردپرس چیست؟
همان‌طور که می‌دانید وردپرس با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده و هر وبسایتی نیازمند فضایی به نام هاست برای نصب و راه اندازی است. وب سرورها دقیقا مانند کامپیوتر هستند و برای اجرای هر برنامه‌ای نیازمند حافظه‌ای هستند. مدیران سرور حافظه خاصی را برای پی اچ پی در نظر می‌گیرند.
زمانی که کد وردپرس شما نیازمند حافظه بیشتری باشد با خطای زیر مواجه خواهید شد:

memory exhust- خطای Memory Exhausted در وردپرس

به طور پیش فرض، وردپرس امکان افزایش حافظه به ۶۴MB را دارد که این فشا نیز به نظر کافی نمی‌رسد اما روش‌هایی برای افزایش این فضا و برطرف کردن خطای Memory Exhausted در وردپرس وجود دارد که با هم بررسی می‌کنیم.

افزایش حافظه php و رفع محدودیت آن در وردپرس

در گام اول نیازمند ویرایش فایل wp-config.php هستیم. این فایل در روت هاست موجود است که می‌توانید به صورت مستقیم یا با کمک اف‌تی‌پی به آن متصل شوید. سپس قطعه کد زیر را دقیقا قبل از “That’s all, stop editing! Happy blogging” قرار دهید.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

این کد به وردپرس دستور می‌دهد تا حافظه php را به ۲۵۶MB افزایش دهد. حال می‌توانید تغییرات را ذخیره کنید.

اگر این مشکل با این دستورالعمل حل نشد، یعنی سرویس دهنده هاست شما اجازه افزایش حافظه را نداده و باید برای گرفتن این دسترسی با هاستینگ خود مکاتبه کنید.

به اینصورت می‌توانید به راحتی خطای Memory Exhausted در وردپرس با کمک افزایش حافظه برای پی اچ پی رفع کنید و دیگر به آن برخورد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *