افزونه ووکامرس ریموت  – حفاظت از محصولات دانلودی :

توضیحات کلی در مورد عملکرد و کاربرد افزونه ووکامرس ریموت

پیش نیاز : Woocommerce

افزونه ووکامرس ریموت برای مواقعی استفاده میشود که شما تصمیم دارید فروشگاه فایلی توسط افزونه ووکامرس راه اندازی کنید. این افزونه زمانی کاربردی خواهد شد که شما بخواهید تمامی فایلهایی را که برای فروش قرار میدهید حالت ادامه دانلود یا ریسوم داشته باشند و از دسترسی مستقیم خارج شوند (یعنی کاربرانی که فایلی را خریده اند نتوانند لینک ها را به اشتراک بگذارند. ) و همینطور بتوانید برای فایلهایی که در هاست دانلود قرار دارند محدودیت تعداد دفعات دانلود و یا محدودیت زمانی اعمال کنید.

عملکرد این افزونه به گونه ایست که زمانی که شما لینک مستقیم فایلی را که در هاست دانلود خود آپلود نموده اید در قسمت لینک های دانلود ووکامرس وارد میکنید و کاربر آن محصول را خریداری میکند لینک نهایی که به کاربر نمایش داده میشود لینک مستقیم فایل نیست . و کاربر به لینک مستقیم دسترسی نخواهد داشت و حتی اگر لینک را هم به هر طریقی بدست آورد باز هم نمیتواند فایل را دانلود نماید. همچنین لینک هایی که در دسترس کاربر قرار میگیرند دارای محدودیت زمانی هستند واگر هاست دانلود شما دارای دیتابیس باشد محدودیت تعداد دانلود رو نیز پشتیبانی میکند.


قابلیت های افزونه ووکامرس ریموت :


راهنمایی نصب و راه اندازی افزونه وکامرس ریموت

الف -نصب و تنظیم افزونه  wpcar-woocommerce-remote در هاست وردپرس :

بعد از نصب و فعال سازی افزونه woocommerce-remote کلید لایسنس را وارد نموده و لایسنس را فعال میکنید کلید لایسنس را نیز پس از خریداری افزونه woocommerce-remote یا از طریق ایمیل و یا از طریق صفحه تایید پرداخت دریافت مینمایید.

۱- نحوه نصب افزونه :

برای نصب افزونه کافی است فایل wpcar-woocommerce-remote.zip را از قسمت افزودن افزونه جدید در پیشخوان وردپرس آپلود نموده و سپس آن را نصب و فعال نمایید.

۲- نحوه افزودن و کانفیگ هاست دانلود :

پس از نصب اسکریپت در هاست دانلود در پنل پیشخوان وردپرس در قسمت “افزودن / ویرایش هاست” از پنل “ووکامرس ریموت” نام دامنه هاست دانلود و همینطور وضعیت دیتابیس هاست دانلود را مشخص کرده و همینطور رمز مخفی را نیز وارد نموده و آن را به لیست هاست ها اضافه میکنیم.

host-list
add-host

نکته ۱: دقت نمایید رمز مخفی وارد شده باید با رمز مخفی وارد شده در اسکریپت نصبی در هاست دانلود مشابه باشد. میتوانید جهت حفظ امنیت برای هر هاست دانلود رمز مخفی متفاوت انتخاب نمایید.

نکته ۲ : در صورتی که قابلیت قفل برای آی پی را فعال کردید باید درهنگام نصب اسکریپت در هاست دانلود نیز این گزینه را فعال نموده باشید.

۳- تنظیمات افزونه :

تنظیمات افزونه در قسمت ووکامرس ← پیکربندی ← محصولات ← محصولات دانلودی قرار دارد.
woo-remote-setting

۴ – نحوه فعال سازی لایسنس و نکات مربوط به لایسنس و پشتیبانی:

برای فعال سازی لایسنس کافیست کد لایسنسی را که از سایت wpcar.ir خریداری نموده اید در قسمت  لایسنس ، وارد نموده و فعال سازی را کلیک نمایید.

در صورتی که قصد تغییر دامنه را دارید ابتدا لایسنس را غیر فعال نموده و مجددا بعد از تغییر دامنه فعال نمایید.

بعد از فعال سازی پشتیبانی و سیستم تیکتینگ (به زودی ) برای شما فعال خواهد شد.

 

ب – طریقه راه اندازی و نصب اسکریپت برای هاست های دانلود :

در صورتی که هاست دانلود دارای دیتابیس هست و در نظر دارید این قابلیت را برای اسکریپت فعال نمایید ابتدا باید دیتابیس و نام کاربری دیتابیس را ساخته و مطابق آموزش هایی در این زمینه که در انجمن قرار داده شده است اقدام نمایید. سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

درون فایل wpcar-woocommerce-remote.zip فایلی با نام download-host.zip وجود دارد این فایل را در روت هاست دانلود (درون پوشه public_html یا www ) از حالت فشرده خارج کنید . در این حالت با باز کردن آدرس زیر باید صفحه نصب اسکریپت را مشاهده نمایید :

http://sub.yourdomain.ir/index.php

Shot_008
Shot_009
Shot_010
Shot_011

در این مرحله با انتخاب زبان نصب وارد مرحله دوم می شوید:

سرور مای اس کیو ال را از پشتیبان هاست دانلود سوال نمایید ولی در حالت معمول localhost میباشد. نام دیتابیس و نام کاربری و کلمه عبور را وارد نموده و سپس نام جدول را که یک نام انتخابی برای ذخیره لینک های خریداری شده است وارد کنید در صورتی که قبلا از این افزونه استفاده کرده اید میتوانید از نام قبلی جدول ساخته شده نیز استفاده نمایید.

سپس بسته به نوع هاست دانلود بر روی سرور بدون دیتابیس و یا سرور با دیتابیس کلیک کنید.

مرحله سوم :

در این مرحله تنظیمات مورد نظر را با توجه به توضیحات زیر تکمیل نمایید :

پوشه مخفی : (این گزینه را میتوانید خالی رها کنید.)

این گزینه یک مرحله برای حفاظت از لینک های شماست. در صورتی که نام پوشه ای را وارد نمایید باید بعد از نصب اسکریپت پوشه ای با همین نام بسازید و تمامی فایلهایی  که قصد دارید با این افزونه به فروش برسانید را به این پوشه منتقل نمایید. درون پوشه میتوانید شاخه ها و زیر شاخه های متعددی ساخته و فایلهای خود را دسته بندی کنید و دراین مورد محدودیتی وجود ندارد.

بعد از ساخت این پوشه و انتقال فایلها به این پوشه شما تغییری در لینک های خود نمیدهید .و همان لینکی که بدون این پوشه قبلا استفاده میکردید را باید استفاده کنید . در غیر اینصورت با مشکل مواجه میشوید.

مثال :

قبلا لینک شما به این صورت بوده :

http://dl.domain.ir/folder1/folder2/test.zip

و اکنون پوشه فوق را به پوشه مخفی منتقل نموده اید به این صورت :

http://dl.domain.ir/hidden/folder1/folder2/test.zip

ولی لینکی را که در افزونه ایزی دیجیتال دانلودز قرار میدهید همان لینک اول است:

http://dl.domain.ir/folder1/folder2/test.zip

نکته :
در سرور های nginx که قابلیت محافظت از فایلها توسط htaccess ممکن نیست و تنظیمات خاصی برای محافظت از دسترسی مستقیم به فایها وجود دارد این روش پیشنهاد میشود.

رمز مخفی :

این مورد دقیقا باید با رمز مخفی که هنگام اضافه کردن هاست به لیست هاستهای ایزی ریموت وارد میکنید یکسان باشد.

آدرس سایت جهت نمایش در صفحات خطا :

در صورتی که تمایل دارید آدرس وبسایت شما در صفحاتی که در هنگام بروز خطا به نمایش درمی آیند نشان داده شود این قسمت را تکمیل نمایید.

قفل کردن آی پی :

در این حالت همانطوری که توضیح داده شده فقط زمانی کاربر میتواند فایلی را دانلود نماید که از پنل کاربری و یا سوابق خرید خود بر روی لینک دانلود کلیک نماید . و اگر لینکی را که در دانلود منیجر ها نمایش داده میشود به کاربر دیگری بدهد لینک کار نمیکند مگر اینکه آی پی هر دو کاربر یکی باشد.

بررسی دسترسی سرورهای مجاز به هاست دانلود :

( این مورد فقط برای هاست های دارای دیتابیس استفاده میشود. )

این مورد هم یک لایه امنیتی دیگر است. در این حالت هاست دانلود بررسی میکند آیا سروری که لینک دانلود را درخواست میکند اجازه دسترسی دارد یا خیر. در صورتی که در لیست باشد لینک دانلود ذخیره میشود در غیر اینصورت پیامی مبنی بر مسدود بودن دسترسی نمایش داده میشود.

در صورتی که این گزینه را تیک بزنید باید آی پی و یا نام هاست های مجاز را در لیست وارد کنید. در نهایت بر روی ساختن فایل تنظیمات کلیک نمایید.

رفع اشکال :

۱- قبل از نصب افزونه ووکامرس ریموت ابتدا باید افزونه ووکامرس را نصب نمایید. سپس محصول رایگانی را ایجاد کرده و لینکی را در قسمت فایلها درج نموده و محصول یاد شده را منتشر نمایید سپس برای تست صحت عملکرد افزونه ووکامرس ، محصول را خریداری نموده و لینک دانلود و دانلود صحیح محصول را بررسی کنید .
در صورتی که فایل به درستی دانلود شد میتوانید افزونه wpcar-woocommerce-remote را نصب نمایید.

۲- رفع مشکل با افزونه های کش :

در صورتی که فایل های دانلودی شما در هاست وردپرس قرار دارند و نیاز دارید تا حالت دانلود ادامه دار را برای آنها فعال نمایید ممکن است با افزونه های کش مشکلی بوجود بیاید برای حل این مشکل طبق روال زیر عمل نمایید :

· اگر از افزونه سوپر کش استفاده میکنید شما باید گزینه late init را در تب advanced فعال کنید.

· اگر از افزونه w3totalcache استفاده میکنید باید cache method in Performance General Setting را به حالت basic یا پایه تغییر داده و گزینه Late initialization را در تب Performance Page Cache فعال نمایید.

 

* ۱٫۰٫۰

Initial release.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *