عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

آیا تا به حال به این فکر بوده‌اید فرمی را طراحی کنید تا محاسبات ریاضی یا هزینه‌ای را به صورت خودکار محاسبه کرده و نمایش دهد؟
برخی وبسایت‌ها بنا به نوع عملکردشان به این مهم نیازمندند و می‌خواهند در کنار فرمی که ایجاد می‌کنند چنین امکانی نیز فراهم باشد. به نظر شما در وردپرس چنین امکانی را می‌توان پیدا کرد؟ من به شما می‌گویم می‌شود!
عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس با کمک یک افزونه جانبی گنجانده شده و این عملیات را برای ما امکان‌پذیر می‌کند. علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند در این مقاله ما را دنبال کرده تا به نتیجه مطلوب برسند.

عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید امکان عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس را ایجاد کنیم؟ چه نیازی به این گزینه داریم؟
این امکان برای عملیات ساده و پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند:

جالب است نه؟ اگر با ویژگی‌های افزونه نیز آشنا شوید جالب‌تر هم می‌شود.

ویژگی‌های موجود در افزونه 

حال اگر موافق هستید و کمی با افزونه آشنا شده‌اید اجازه دهید افزونه را نصب کنیم و با هم به بررسی عملکرد آن بپردازیم. موافقید؟ حتما همین‌طور است.

نصب و راه اندازی افزونه cf7 cost calculator price calculation

cf7-cost-calculator- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

برای نصب این افزونه لازم است افزونه فرم تماس ۷ را نصب کرده باشید زیرا همان‌طور که گفتم، این افزونه، یک افزونه وابسته به فرم‌ساز ۷ است و بدون آن کار نخواهد کرد. پس از آن افزونه cf7 cost calculator price calculation را نصب و فعال کنید.

الان وقت آن است که ببینیم تنظیمات این افزونه در کجاست؟ لطفا در پیشخوان وردپرس به دنبالش نگردید! به فرم تماس ۷ و فرم مورد نظر خود مراجعه کنید تا به شما بگویم…

فرم‌های تماس

calculated- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

مشاهده کردید؟ برچسب‌هایی که در تصویر با کادر قرمز مشخص شده مربوط به تنظیمات افزونه است. و همین‌ها کار خودشان را می‌کنند.

Checkbox Custom

checkbox custom- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

در اینجا نیز می‌توانید همانند تصویر بالا قیمت را به همراه ویژگی محصول وارد کنید تا اطلاعات به صورت چک باکسی ظاهر شوند. فقط دقت کنید که دقیقا باید به صورت بالا اطلاعات خود را برای عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس وارد نمایید تا نتیجه زیر حاصل شود:

custom checkbox- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

در این مورد می‌توانید چندین گزینه را با هم انتخاب کنید.

Radio buttons custom

radio buttons custom- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

در این مورد تنها یک گزینه را می‌توانید انتخاب کنید و نتیجه به صورت زیر است:

radio custom- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

یکی از سه گزینه بالا را می‌توان انتخاب کرد.

Drop-Down Menu Custom

drop down menu- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

تنظیمات بالا مربوط به نمایش اطلاعات عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس به صورت فهرست کشویی است که به صورت بالا می‌توانید آن را تنظیم کرده و نتیجه زیر حاصل شود:

drop down menu- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

یکی از موارد را از فهرست کشویی می‌توانید انتخاب کنید.

Calculated

برای اینکه بتوانیم بخش محاسباتی را ایجاد کنیم اول نیاز به ورود اطلاعات عددی داریم. برای این منظور می‌توان از فیلد شماره استفاده کرد و اول از همه اعدادی را به فرم داد تا عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس اعمال شود.

number setting- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

مقدار پیش‌فرض را وارد کرده و در صورت تعیین کمینه و بیشینه نیز چنین جایگاهی برای شما در نظر گرفته شده که می‌توانید از آن استفاده کنید. حال می‌توانید برحسب نیاز خود اعداد متعددی را اعمال کنید و سپس سراغ برچسب Calculated رفته تا عملیات را روی اعداد پیاده کنید.

calculate number- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

این اعداد را ما به صورت پیش‌فرض وارد می‌کنیم که به کاربر نشان دهیم عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس به درستی انجام می‌شود. اما کاربر خود می‌تواند اعداد دلخواه را وارد کرده و نتیجه را دریافت کند.

result- عملیات محاسباتی در فرم تماس 7 وردپرس

از این افزونه به عنوان یک ماشین حساب کاربردی نیز می‌توانید استفاده کنید. کافیست کمی با فیلدهای آن کار کنید تا مسلط شده و فرمول‌های مختلفی را برای ماشین حساب محاسباتی خود بسازید.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید عملیات محاسباتی در فرم تماس ۷ وردپرس را پیاده سازی کنید تنها نیازمند یک افزونه کوچک اما پرکاربرد است. با کمک افزونه cf7 cost calculator price calculation می‌توانید فیلدهای محاسباتی برای عملیات ریاضی و هزینه محصولات بسازید.

سوالات متداول

دانلود افزونه cf7 cost calculator price calculation (نسخه ۱٫۲)

دانلود افزونه
صفحه افزونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *