آموزش غیرفعال کردن پینگ‌بک در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید یکی از ویژگی های جالب وردپرس امکان دریافت پینگ‌بک می باشد که می تواند شما را از وجود لینک ها و مطالبی که در سایت های دیگر کپی شده است مطلع سازد. این ویژگی در ظاهر بسیار سودمند است، چرا که شما قادر خواهید بود تا سایت خود را از نظر اینکه مطالب شما در چه سایت هایی کپی می شوند آنالیز کنید.
اما در باطن زیاد برای شما خوشایند نیست، چرا که با افزایش تعداد پینگ‌بک های ارسالی بر روی سرعت سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. پس لازم است تا آنرا غیرفعال کنیم. اما قبل از اینکه به آموزش اینکار بپردازیم بیایید بیشتر با پینگ بک آشنا شویم.

پینگ‌بک چیست؟

پینگ بک در وردپرس یک ساختار نرم افزاری می باشد که از طریق بخش نظرات ارتباط موجود در بین دو سایت را بررسی می کند که اگر مطلبی از سایت اول در سایت دوم کپی شود یه پینگ بک برای وبسایت اولی ارسال خواهد شد و مدیر سایت می تواند از صفحاتی که مطالب قرار دارند مطلع شود.

اگر بخواهیم مراحل ایجاد یک پینگ بک را بررسی کنیم عبارت است از:

همانطور که اشاره کردیم پینگ بک ها در قالب نظرات دریافت خواهند شد، لذا پس از تایید آن در بخش نظرات همان پست به نمایش در خواهند آمد، همچنین لینک صفحه ای که از آن توسط وبلاگ B پینگ بک دریافت شده است در آن درج خواهد شد.

آموزش غیرفعال کردن پینگ‌بک در وردپرس

برای غیرفعال سازی پینگ بک ها در وردپرس سه راه وجود دارد که به ترتیب عبارتند از استفاده از افزونه، کدنویسی و غیرفعال سازی از بخش تنظیمات وردپرس. ما هر سه روش را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد و می توانید یکی از این روش ها را برگزینید.

افزونه غیرفعال کردن پینگ بک در وردپرس

افزونه ای که قصد معرفی آن را داریم با نام No Self Pings در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۳ را از آن خود نماید. این افزونه به تازگی به روز رسانی شده است.

افزونه No Self Pings

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی به پیشخوان سایت شما اضافه نخواهد شد و به صورت خودکار پینگ بک های ارسالی در سایت شما غیرفعال خواهند شد و نیازی به تنظیمات خاصی در این افزونه نیست. کافی است تا آن را نصب و فعال سازی کنید.

دانلود   صفحه افزونه

آموزش غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

برای غیر فعال کردن پینگ بک در تنظیمات وردپرس کافیست تا مطابق تصویر زیر در منوی پیشخوان به قسمت تنظیمات گفت‌وگو‌ها مراجعه کرده و تیک گزینه کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است را غیرفعال کرده و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

آموزش غیر فعال کردن پینگ بک و ترک بک در وردپرس

کد غیر فعال کردن پینگ بک در وردپرس

در صورتی که از دو روش فوق استفاده نکردید می توانید با افزودن کد زیر در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود پینگ بک را غیرفعال کنید.

function no_self_ping( $links ) {
	$home = get_option( 'home' );
	foreach ( $links as $l = $link )
		if ( 0 === strpos( $link, $home ) )
			unset($links[$l]);
}

add_action( 'pre_ping', 'no_self_ping' );

منبع: wpbeginner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *